Kenniscentrum verstandelijk gehandicaptenzorg
Menu

Terugkijktip over mentale problemen bij zorgverleners

3 november 2025 Door de redactie Geen reacties

Er is tegenwoordig veel aandacht voor mentale problemen. Jongeren bijvoorbeeld spreken daar openlijk over en zoeken hulp. Maar hoe open zijn zorgverleners zelf over hun mentale kwetsbaarheid? Daarover gaat de documentaire Zorgdragers. 

Filmmaker Juliette Dominicus volgt in Zorgdragers haar zus Marcia, die psycholoog is. In het dagelijks leven helpt zij anderen met hun psychische problemen om te gaan. Maar hoe zit het met haar eigen sores?

Taboe
Ook zorgverleners kunnen mentale problemen hebben. Het is met name onder psychologen en psychiaters echter een taboe om daarover te praten.

Marcia krijgt dankzij haar filmende zus de moed om dit taboe te doorbreken en toe te geven dat zij ook hulp nodig heeft. Ze onderzoekt met andere zorgverleners openlijk haar mentale kwetsbaarheid.  |

Zorgdragers was maandag 3 november om 23.25 uur te zien op NPO 2 en is terug te kijken op onder meer NPOdoc.nl.  |

Wil je reageren op dit artikel? Log dan in als abonnee!