Kenniscentrum verstandelijk gehandicaptenzorg
Menu

Bezuiniging op gehandicaptenzorg gaat voor 2027 niet door

1 juni 2026 Door de redactie Geen reacties

Minister Sterk ziet definitief af van de bezuinigingen op de gehandicaptenzorg die voor 2027 gepland stonden. De minister van Langdurige Zorg komt tegemoet aan de wens van de Tweede Kamer om de eerdere bezuinigingsplannen van kabinet Rutten en Schoof te schrappen. Een intensieve lobby van brancheverenigingen BPSW en VGN lijkt hiermee effect te hebben.

Minister Sterk laat de Tweede Kamer weten af te zien van 158 miljoen euro aan tariefmaatregelen. Eerder verviel al een bezuiniging van 45 miljoen euro. In totaal gaat het dus om een bedrag van 203 miljoen euro.

De Tweede Kamer nam in maart twee moties aan die opriepen om deze bezuinigingen te schrappen. De Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland (VGN) is blij dat er een streep door de bezuinigingen voor 2027 gaat. VGN-directeur Theo van Uum en hoopt nu ook goede afspraken voor de jaren daarna te kunnen maken.

“We zijn met het ministerie van VWS en andere partijen in gesprek over een gezamenlijk toekomstbeeld voor de gehandicaptenzorg en wat daarvoor nodig is. Dat doen we graag vanuit de inhoud. De financiën volgen daaruit en niet andersom.”

Eerste stap
Het is volgens Van Uum goed dat er voor 2027 een streep door de bezuinigingen wordt gezet. “We vragen het kabinet echter ook voor 2028 en de jaren daarna om een realistisch financieel kader. De aangenomen Kamermoties tegen de forse bezuinigingen beperken zich immers niet tot 2027.” 

De Beroepsvereniging van professionals in sociaal werk (BPSW) noemt het ook een eerste stap in de goede richting. De BPSW-functiegroep begeleiders in de gehandicaptenzorg heeft vele inspanningen geleverd om de bezuinigingen te keren. Zo sloten ze aan bij overleg en overhandigden de petitie ‘Verbeter de zorg voor mensen met een beperking’ aan Tweede Kamerleden. |

Minister Sterk bevestigt het schrappen van de bezuinigingen voor 2027 in een brief aan de Tweede Kamer. Lees meer op de website van de VGN.

Wil je reageren op dit artikel? Log dan in als abonnee!