Kenniscentrum verstandelijk gehandicaptenzorg
Menu

Handreiking voor samenwerken van zorgorganisaties bij zorgtechnologie

8 januari 2026 Door de redactie Geen reacties

Nu er steeds meer aandacht komt voor de inzet van zorgtechnologie in de gehandicaptenzorg, is het goed om te kijken hoe zorgaanbieders, projectleiders en zorgkantoren daarbij optimaal kunnen samenwerken.

Gerichte inzet van deze technologie vergt niet alleen een investering in geld, maar ook in kennisontwikkeling. Dat stellen Vilans en Academy Het Dorp, die in het kader van de Innovatie-impuls de handreiking ‘In gesprek met het zorgkantoor over zorgtechnologie’ hebben gepubliceerd.

Deze is met name bedoeld voor projectleiders en programmamanagers innovatie/zorgtechnologie, maar biedt ook zorgkantoren veel informatie.

Meer zelfstandigheid
De inzet van zorgtechnologie kan cliënten helpen meer zelfstandigheid te krijgen. Zorgmedewerkers houden zo meer tijd over voor warme zorg.

Ervaringen delen
Wanneer een zorgorganisatie op het punt staat om een bepaalde technologie aan te schaffen, kan het nuttig zijn om te weten of een andere zorgaanbieder in de omgeving met hetzelfde bezig is. Misschien heeft die wel gemerkt dat de technologie niet goed aansluit bij de behoefte.

Regiomanagers van het zorgkantoor weten dit soort zaken. Zij hebben het overzicht van wat er in de regio gebeurt op het gebied van zorgtechnologie en kennen de ontwikkelingen en ervaringen ermee.

Voordelen
De handreiking helpt zorgorganisaties om het gesprek hierover met het zorgkantoor beter aan te gaan. En zo biedt de handreiking ook voordelen aan projectleiders en het zorgkantoor zelf. 

Je vindt de handreiking op de website van Kennisplein Gehandicaptenzorg.  |

Wil je reageren op dit artikel? Log dan in als abonnee!