Klik om in te loggen  
Banner

Gratis Klik Nieuwsbrief

Blijf wekelijks op de hoogte van actuele ontwikkelingen in je sector. Meld je nu aan voor de gratis digitale nieuwsbrief.

Facebook

facebook2Like Klik op Facebook! Word een fan van onze pagina, en blijf zo op de hoogte van leuke tips, films en nieuws uit de verstandelijke gehandicaptenzorg.

Twitter

Volg KLIK op TwitterOp naar de 1000 volgers! Lees het laatste nieuws als eerste op Twitter. Of doe mee aan de maandelijkse twitterchat #chatvg.

Agenda

Ontmoeting via Lichaamstaal

24 mei
In Utrecht
Studiedag over de methodiek Emerging Body Language (EBL). Op deze dag leer je hoe je bewust via lichaamstaal kunt communiceren en welke invloed het heeft in therapie en begeleiding bij mensen met autisme of een verstandelijke beperking.
Meer informatie op de website van Fortior

CliniclownsCircustheatertour
25 mei t/m 7 oktober
Circustent in diverse regio's
Theatervoorstelling Circus Boemtata van de Cliniclowns, voor kinderen met een verstandelijke en/of meervoudige beperking t/m 18 jaar.
Kosteloos aanmelden kan via cliniclowns.nl/circusboemtata
Theater B3

27 april premiere
11 mei Prinsentheater in Groningen
25 mei Gilde in Muntendam
Theatervoorstelling B3, Betekenis Boven Beperking.
Kaarten voor de premiere kunnen besteld worden bij st. de Zijlen, tel.nr. (0594) 850 100 kosten € 2,50

31 januari 2012

Gehandicapten: ongezonder en armer dan anderen

poppengehandicaptEr zijn meer dan een miljard mensen in de wereld die een handicap hebben. Dat staat in het allereerste wereldrapport over beperkingen, opgesteld door de Who (Wereld gezondheidsorganisatie) en de Wereldbank. Mensen met beperkingen hebben een slechtere gezondheid, ze zijn lager opgeleid, hebben minder economische mogelijkheden en zijn gemiddeld armer dan mensen zonder handicaps. Volgens het rapport is dat grotendeels te wijten aan gebrekkige hulpverlening en aan de vele obstakels die gehandicapten elke dag weer op hun pad vinden. Het rapport laat zien wat de beste manier is om de drempels naar een betere gezondheid, opleiding, revalidatie, werk en hulpverlening te slechten, en hoe je een omgeving creëert waarin mensen met beperkingen zich kunnen ontplooien. Het rapport besluit met een concrete lijst van aanbevelingen voor beleidsmakers.

Verwacht wordt dat het rapport 'World report on disability' de feitelijke uitvoering van de Conventie van de rechten van mensen met een beperking flink zal versnellen. Download het rapport op de site van de Who.

Reactie (0)Add Comment

Reageer
U moet ingelogd zijn om een reactie te geven. U kunt hier inloggen of hier registreren.

busy

Zoeken

KLIKipedia

Woordenboek van de verstandelijk gehandicaptenzorg

Films

Uitzending EenVandaag over ouders die ontevreden zijn over de zorg voor hun kind met een verstandelijke beperking:

sitestat

Bekijk de video en meer films

Banner
Banner