Klik om in te loggen  
Banner

Gratis Klik Nieuwsbrief

Blijf wekelijks op de hoogte van actuele ontwikkelingen in je sector. Meld je nu aan voor de gratis digitale nieuwsbrief.

Poll

Worden bij jullie meer kosten doorberekend aan cliënten dan twee jaar geleden?

(64 votes)

Agenda

Erfelijkheid

24 januari en 14 februari
Leuven, België
Studiedag Erfelijkheid en verstandelijke handicap.
www.vibeg.be

Jeugdige LVG'ers en Justitie

15 februari
Amersfoort, De Eenhoorn
Studiedag voor professionals en leidinggevenden die te maken hebben met jongeren met een licht verstandelijke beperking in de sectoren LVG, politie en justitie, jeugdzorg en de ggz.
www.leidscongresbureau.nl

Ongehoord Goed

16 februari
Nijmegen, De Vereeniging
Bijzonder concert voor dove en slechthorende kinderen en kinderen met spraakmoeilijkheden
www.kentalis.nl, opgeven kan tot en met 12 februari doro te mailen naar ongehoordgoed@nso.nl.

Twitter

Volg KLIK op Twitter

Nieuw e-mailadres

De redactie van Klik is te bereiken op een nieuw e-mailadres. U kunt uw pers- en agendaberichten ook sturen via het formulier op de KLIK-site.

20 oktober 2008

Baden blijft riskant

De Inspectie voor de gezondheidszorg waarschuwt zorginstellingen voor de risico's op verbranding en verdrinking tijdens het baden. Er is een circulaire rondgestuurd. Tussen 2005 en 2007 kreeg de Inspectie uit alle zorgsectoren 59 meldingen binnen over incidenten bij baden en douchen. 34 meldingen gingen over verdrinking en verbranding in bad. Uit onderzoek van de Inspectie wordt duidelijk dat medewerkers onvoldoende rekening houden met mogelijk falende apparatuur. Als een thermostaatknop kapot is, wordt water met een hogere temperatuur afgegeven dan op de knop staat aangegeven. Ook gebruikt personeel apparatuur op een verkeerde manier, waardoor de verbrandingskans toeneemt. Het komt voor dat een patiënt, begeleider of schoonmaker de thermostaatknop omhoog draait, en vervolgens vergeet terug te draaien. Verzorgers herkennen niet altijd pijnsignalen bij cliënten. Zij laten hen daardoor te lang in te heet water zitten, waardoor de ernst van de verbranding toeneemt. Ook leven medewerkers badprotocollen dikwijls niet na. Zo worden geregeld cliënten zonder toezicht in bad gelaten. Een begeleider of verpleegkundige moet de temperatuur van het water altijd met de hand controleren, voordat de cliënt in bad of onder de douche stapt. Zolang er water uit de kraan komt, is oplettendheid geboden. Verder wil de inspectie dat instellingen medewerkers bewust maken van de risico's tijdens baden en douchen. Bovendien moeten instellingen hulpmiddelen en apparatuur periodiek controleren en onderhouden.
Ongevallen en (bijna) ongevallen met baden moeten altijd worden gemeld bij de inspectie. De inspectie zal het toezicht verscherpen. Bij elke melding gaat de inspectie na of de instelling moet worden aangepakt, of de zorgverlener door het tuchtrecht kan worden vervolgd. De circulaire badincidenten vind je op www.igz.nl.
Reactie (0)Add Comment

Reageer
U moet ingelogd zijn om een reactie te geven. U kunt hier inloggen of hier registreren.

busy

Zoeken

KLIK Dossiers

Bestel deze recent bijgewerkte dossiers over ontwikkelingen in de verstandelijk gehandicaptenzorg:

Mis je een onderwerp? Mail ons je suggestie.

KLIK Tijdschrift

Maak kennis met het tijdschrift voor de verstandelijk gehandicaptenzorg:

Films

Vervolg op de documentaireserie over observatiecentrum De Hondsberg uit Oisterwijk voor kinderen met (licht) verstandelijke beperkingen en ernstige gedragsproblematiek.

Bekijk de video en meer films

Banner
Banner

KLIKipedia

Woordenboek van de verstandelijk gehandicaptenzorg